Jak bezpiecznie kupować na OLX

przez |

Jak bezpiecznie kupować na OLX

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupować na OLX i uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Dzięki zastosowaniu kilku praktycznych porad oszczędzisz swój czas i pieniądze.

OLX – co to jest?

OLX jest to jedna z najbardziej popularnych stron na których każda osoba może wystawić wybrany przez siebie przedmiot lub usługę na sprzedaż.

W serwisie OLX możemy również szukać pracy. Na OLX możemy mieć do czynienia z podstawowymi osobami sprzedającymi wybrany przedmiot jak i z zaawansowaną firmą.

Plus tego typu stron jak OLX jest taki, że możemy kupić daną rzecz za dużo niższą cenę niż stoi ona w sklepach sieciowych lub u producenta.

Jak bezpiecznie kupować na OLX

Gdy już wiemy co chcemy kupić, wyszukujemy przedmiot na OLX.

Przeważnie będzie tam dużo ofert, dlatego należy się zapoznać z opisem każdej jednej oferty i wybrać tą która nam najbardziej odpowiada.

Gdy mamy już wybraną ofertę należy skontaktować się z osobą wystawiającą dane ogłoszenie. Jest bardzo proste, gdyż na OLX zawsze są podane dane kontaktowe do osoby wystawiającej.

Zawsze podany jest numer telefonu, dzięki czemu możemy zadzwonić, dowiedzieć się z kim mamy do czynienia, jak i poprosić o więcej informacji lub o podesłanie dodatkowych zdjęć.

Istnieje też inna opcja, ze sprzedawcą możemy się również skontaktować przez samego OLX, wystarczy napisać do niego wiadomość.

Po wejściu w ogłoszenie po prawej stronie na niebieskim tle widnieje napis „Napisz wiadomość”. A zaraz pod nim jest numer telefonu do sprzedawcy.

Jak nie dać się oszukać na OLX

Jak nie dać się oszukać na OLX?

W tego typu stronach możemy znaleźć wielu oszustów. Jak się przed nimi chronić? Istnieje kilka sposobów:

1. Nie wysyłaj pieniędzy przelewem zanim nie dostaniesz potwierdzenia wysłania zamówienia i numeru śledzenia przesyłki.

Gdy już otrzymamy numer śledzenia przesyłki lub potwierdzenie wysłania zamówienia, możemy być pewni, że do nas dotrze.

2. Najbezpieczniej jest aby sprzedawca wysłał przedmiot za pobraniem.

Choć jest to droższa metoda wysyłki, to mamy pewność, że w żaden sposób nie zostaniemy oszukani.

3. Skontaktuj się ze sprzedawcą telefonicznie. Dzięki temu bardziej poznasz sprzedawcę i wtedy możesz umówić z nim co i jak.