Bezpłatne konto w banku

przez | 28 grudnia 2019

Bezpłatne konto w banku

Czym powinno charakteryzować się bezpłatne konto w banku? Gdzie znaleźć najlepsze darmowe konta? Jak założyć rachunek bankowy bez opłat przez internet? Sprawdź odpowiedzi na te kluczowe pytania.

Bezpłatne konto bankowe – czyli jakie?

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie – czym powinno charakteryzować się darmowe konto bankowe? Większość banków zachwala przecież swoje rachunki jako „bezpłatne”.

A jak jest w rzeczywistości? No cóż, prawdziwie darmowy ROR nie istnieje. Taki produkt zawsze będzie miał usługi, za które bank będzie naliczał opłaty.

Sztuka jednak znaleźć taki, który będzie posiadał bezpłatne akurat te parametry, z których my korzystamy najczęściej.

Jakie usługi należy więc traktować jako podstawowe, za które bank nie powinien pobierać prowizji – jeżeli chce, aby jego ROR mógł być traktowany, jako bezpłatny.

Po pierwsze – rachunek osobisty nie może generować żadnych kosztów za otwarcie i jego prowadzenie. I co najważniejsze – bezwarunkowo.

Część instytucji praktykuje bowiem zasadę, że aby konto było darmowe w prowadzeniu, klient musi spełnić określone warunki.

Najczęściej będzie to np. wykonanie płatności kartą lub mobilnych, albo zapewnienie wpływu na rachunek.

Druga, kluczową kwestią jest brak opłat za kartę – tj. za jej wydanie i obsługę. Tutaj również kluczowa jest bezwarunkowość.

Banki zwykle starają się tutaj ukryć ewentualne prowizje za pomocą gwiazdek-odnośników do regulaminu, zapisanego malutką czcionką gdzieś na dole strony.

Kolejnym parametrem , który powinno posiadać bezpłatne konto – są darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce.

To usługa, z której korzysta wiele milionów klientów, więc dobrze byłoby, gdyby bank nie sięgał przy tej okazji do naszej kieszeni.

Ostatnim, kluczowym czynnikiem, są bezpłatne przelewy zwykłe przez internet. Akurat ta usługa jest darmowa praktycznie we wszystkich największych bankach w Polsce.

Bezpłatne konta internetowe

Usługi dodatkowe

Oprócz omówionych powyżej, podstawowych parametrów, mile widziane byłyby również inne, dodatkowe usługi na koncie.

Na pewno dużym plusem może być nie pobieranie opłat za zlecenia stałe i polecenie zapłaty.

To usługi, z których korzysta sporo klientów, więc jest korzystną sytuacja, w której bank nie sięga do naszego portfela.

Ważny jest również dostęp do produktów dodatkowych – rachunków oszczędnościowych, lokat, kont dla dzieci i młodzieży, kredytów na preferencyjnych warunkach, itd.

Niezwykle istotne są również nowoczesne technologie, które bank oferuje swoim klientom.

Mowa tu przede wszystkim o metodach płatności – Blik, Google Pay, czy Apple Pay.

Rozwinięta sieć placówek czy bankomatów własnych, również może być pozytywnie odbierana przez część klientów.

Należy również zwracać na promocje i bonusy, z których możemy ewentualnie skorzystać zakładając nowy ROR.

Gdzie znaleźć bezpłatne konto w banku przez internet?

Jeżeli wiemy już, na co zwracać uwagę, wybierając idealny rachunek bankowy bez opłat, sprawdźmy jeszcze, gdzie takich szukać?

Poszukiwanie optymalnego ROR-u najlepiej rozpocząć w swoim domu – przez internet. Dzięki temu będziemy mogli porównać wiele ofert, a nie skazywać się tylko na jeden bank.

Aktualny ranking wraz z porównaniem najlepszych bezpłatnych kont internetowych, możesz znaleźć na portalu o bankowości w Polsce – https://centrumbankowosci.pl/darmowe-konto-internetowe/